Příliš horké topení!?

Téma: Informace výboru
Vydáno dne 21. 03. 2024

(Vytištěno z www.petrzilkova.cz)


Vážení členové SVJ,
k opakovaným stížnostem na příliš vysokou teplotu topné vody i ve dnech, kdy se venkovní teplota pohybuje nad 15°C, uvádíme, že jediným možným řešením tohoto nežádoucího stavu je pouze celková výměna technologie v naší předávací stanici tepla.

V létě má proběhnout rekonstrukce naší předávací stanice, kterou provede na vlastní náklady dodavatel tepla. Do té doby nezbývá, než situaci sledovat a každou takovou událost ihned hlásit výboru, abychom mohli po dodavateli požadovat alespoň provizorní opravu, protože zbytečně vysoká teplota a tlak topné vody nám nejen zvyšují náklady na vytápění, ale působí také problémy s hlučností otopné soustavy.

Protože v naprosté většině bytů jsou radiátory již trvale vypnuté, teplotu topné vody si můžete ověřit tak, že si radiátor na malou chvíli (stačí minuta či dvě) zapnete, aby se obnovil průtok ve stoupačkách, a teplotu zjistíte podle stoupaček. Pokud je venkovní teplota +10°C a více, měla by být stoupačka jen mírně vlažná. Jestliže je však stoupačka horká natolik, že na ní stěží udržíte ruku, měla by venkovní teplota být pod nulou. Je-li stoupačka horká, přestože je venku teplo, znamená to, že regulace v předávací stanici opět nefunguje a zbytečně platíme za teplo, které nepotřebujeme.

21. března 2024
výbor SVJ